Strona 1 z 1

Bateria bidetta czy bidet?

PostNapisane: 12 cze 2013, o 16:52
przez Justy
Mam sporą łazienkę i przy okazji remontu planowałam zamontować bidet, ale obecnie zastanawiam się : czy nie lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie baterii bidetty. Umywalka jest blisko muszli WC.
Może ktoś ma doświadczenie w tej sprawie?

Re: Bateria bidetta czy bidet?

PostNapisane: 14 cze 2013, o 17:13
przez Kuba
Uważam, że tradycyjny bidet jest nie do zastąpienia.
Zaznaczam, że nie korzystałem z bidetty. U mnie w domu bidet ma wiele zastosowań: podstawowym zadaniem jest podmywanie się, bardzo wygodnie myje się w nim nogi, pies i kot bardzo chętnie piją wodę z baterii bidetowej, bardzo wygodnie podmywa się małe dzieci stawiając je w bidecie, male dzieci chętnie też myją ręce pod baterią bidetową (niżej zamontowana niż bateria umywalkowa), czasami służy też do namoczenia prania, bardzo wygodnie chłodzi się w nim piwo.
Nie słyszałem, aby ktoś po zamontowaniu bidetu żałował tej czynności.

Re: Bateria bidetta czy bidet?

PostNapisane: 15 cze 2013, o 14:45
przez Samrad
Nie należy umieszczać bidetu w małej łazience. Prawidło bidet powinien być umiejscowiony obok sedesu. Zamontowany w złym miejscu lub bez zachowania odpowiednich odstępów od innych urządzeń w łazience nie spełni swoich celów i będzie tylko utrudniał z nich korzystanie. W dużej łazience - jak u Ciebie - bidet jest fajnym rozwiązaniem.

Re: Bateria bidetta czy bidet?

PostNapisane: 16 cze 2013, o 17:25
przez Maja
Mam kilka dodatkowych zastosowań bidetty
Bateria bidetta jest niezastąpiona w łazienkach połączonych z toaletą, w których często nie ma już miejsca na klasyczny bidet - wygodna nasadka natryskowa w połączeniu z sedesem doskonale go zastępuje. Ponadto rączka natryskowa bidetty umożliwia szybkie umycie głowy nad nawet małą umywalką. Bidetta jest bardzo wygodna dla osób starszych i niepełnosprawnych - ułatwia utrzymanie higieny. Bardzo wygodnie myje się też w umywalce małe dzieci z użyciem bidetty. Polecam. Pozdrowienia.