POLEROWANY GRES

POLEROWANY GRES

Postprzez Janica » 17 lip 2013, o 11:26

Myślę o polerowanym gresie na podłodze w kuchni.
Słyszałam opinie że jest podatny na zabrudzenia
Janica

Re: POLEROWANY GRES

Postprzez Cezar » 17 lip 2013, o 17:50

może nie tyle co podatny na zabrudzenia co po prostu widać nami mocno paprochy, kurz czy plamy. Ale nie ma co się tym przejmować bo bardzo łatwo się go sprząta a jak mamy bez fugowo położony to już prawie to czysta przyjemność :)
Cezar

Postprzez Justy » 17 lip 2013, o 19:50

mój piesek rzeczywiście zostawia wszędzie kłaczki a w kuchni chyba najbardziej je widzę, może dlatego że to jednak kuchnia :) i mało przyjemnie jest jak włosy się wybiera z jedzenia :) ale sprzątanie wilgotnym płaskim mopem to chwila moment :)
A tak ode mnie :) bo to jednak temat o polerowanym gresie a nikt jeszcze nie wspomniał o śliskości tego materiału, moim zdaniem jest dość śliski a w szczególności w kuchni, która jest jak wiemy narażona na zachlapania.
Justy

Postprzez Ankow » 18 lip 2013, o 10:22

Bez fugowo, bez fugowo
to nie jest takie proste, kafelki różnią się od siebie i ciężko je spasować na styk
czy ktoś z was kiedyś to próbował, co ja się naużerałam żeby pomysł żony wprowadzić w życie :/
Ankow

Postprzez Samrad » 19 lip 2013, o 06:15

A może ktoś poradzi jak to myć bezsmugowo ?
Samrad

Postprzez Romek » 19 lip 2013, o 08:12

Bez fugowo można tylko położyć gres specjalnie przygotowany, jest droższy ale ma się pewność ze zamierzony efekt będzie taki jaki chcieliśmy uzyskać. Jak będziecie kupowali to pytajcie o płytki “rektyfikowane”. To znaczy że boki będą miały dokładnie 90°
i ostre krawędzie co niestety nie jest standardem przy płytkach “kalibrowanych”
U mnie w domu położyłem płytki “Nowa Gala”i jestem z nich bardzo zadowolony
Romek

Postprzez Cezar » 22 lip 2013, o 13:53

Słyszałem coś o matach anty poślizgowych, które płytki maja w sobie może to jest rozwiązanie na śliską podłogę. Moja żona jest w ciąży i niedługo spodziewamy się dzidziusia :) co wywołuje pewne obawy czy malutki człowieczek nie będzie narażony na częste upadki na takim polerowanym gresie ale na pewno dużym plusem jest to że można go zdezynfekować w szybki sposób :) pozdrawiam
Cezar

Postprzez Justy » 25 lip 2013, o 06:17

Samrad napisał(a):A może ktoś poradzi jak to myć bezsmugowo ?

mój sposób jest dość prosty i raczej nie zawodny,
po prostu po przetarciu na mokro przecieram podłogę drugim mopem na sucho i tyle :)
Justy

Powrót do Gres