Wanna z hydromasażem a może bez hydromasażu?

Wszystko o wannach

Wanna z hydromasażem a może bez hydromasażu?

Postprzez Justy » 12 cze 2013, o 05:47

Jestem przed remontem łazienki i planuję wymienić wannę stalową emaliowaną na wannę akrylową z hydromasażem. Wyczytałam, że wanna z hydromasażem nie powinna być podstawową wanną do kąpieli. Bardzo lubię brać kąpiel w wannie i nie chcę zastąpić wanny kabiną natryskową. A umieszczenie dwu wanien w jednej łazience (z hydromasażem i bez hydro) nie wchodzi w grę :). Jak to jest naprawdę z eksploatacją wanny z hydromasażem (dezynfekcja i osuszanie)?
Justy

Re: Wanna z hydromasażem a może bez hydromasażu?

Postprzez Cezar » 12 cze 2013, o 18:23

Najważniejszą sprawą jest właściwy wybór wanny z odpowiednim wyposażeniem uwzględniającym Twoje wymagania.
Zakupując dobrze wyposażony model wanny z hydromasażem prace konserwacyjno-higieniczne przy niej można zredukować do minimum. Taka wanna będzie źródłem świetnego relaksu i takie rozwiązanie gorąco polecam.
Cezar

Re: Wanna z hydromasażem a może bez hydromasażu?

Postprzez Romek » 14 sie 2013, o 11:02

Wanna z hydromasażem to wspaniałe miejsce relaksu ale trzeba o nią dbać. Taki sprzęt nie powinien służyć do codziennych kąpieli. Mydło, naskórek, włosy itp zostają w instalacji i są idealnym miejscem do rozwoju grzybów i bakterii, które mogą powodować choroby skóry czy przykry zapach w łazience. Dlatego tez przed wzięciem masażu zalecane jest wzięcie prysznica lub kąpiel w innej wannie. A po każdej kąpieli powinno się wannę wymyć i wysuszyć a raz na ok. 2 tygodnie ją zdezynfekować, tak zadbana wanna z hydromasażem może służyć latami i być wspaniałym miejscem relaksu. Są modele, które się same dezynfekują i osuszają automatycznie.
Żeby wybrać dobry model zalecam szczerą rozmowę ze sprzedawcą, który się na tym zna.
Romek

Powrót do Wanny