Klej do gresu polorewanego

Wszystko o klejach do płytek ceramicznych

Klej do gresu polorewanego

Postprzez Szym406 » 16 cze 2013, o 16:10

Mam do ułożenia gres polerowany w formacie 45x45 cm w salonie i kuchni ok 45 m2. W obu pomieszczeniach mam założoną podłogówkę. Kupiłem klej który polecił mi sprzedawca w markecie: Ceresit CM17 i zapewniał, że nie będę miał najmniejszego problemu z podłogą. Mój glazurnik stwierdził, że na ułożenie nie da mi gwarancji, ponieważ płytki gresowe mogą się przebarwiać od tego kleju. Czy to jakaś ściema glazurnika chcącego zabezpieczyć się na wszelki wypadek? O co może chodzić?
Szym406

Re: Klej do gresu polorewanego

Postprzez Kuba » 19 cze 2013, o 04:32

Niektóre gresy polerowane mogą być brudzone przez szare kleje, szczególnie dotyczy to gresów w beżowych jasnych kolorach. Klej szary jest robiony na bazie cementu szarego i może on wnikać w mikropory gresu polerowanego zostawiając trwałe ślady. Do takich gresów wskazane jest używanie klejów na bazie cementu białego, wielu producentów produkuje takie kleje z myślą o takich płytkach. Kleje na bazie cementu białego zwykle są nieco droższe od tradycyjnych szarych.
Kuba

Powrót do Kleje do płytek ceramicznych